Jak przygotować projekt?

Przy zamówieniach złożonych z własnym projektem, plik powinien być tak przygotowany, aby nie wymagał ingerencji grafika. Jeżeli nie posiadasz takiego pliku, możesz zlecić nam przygotowanie projektu graficznego. Zrobisz to, wybierając opcję „Projekt –> Zamawiam” dostępną przy większości produktów. 

  1. Przed złożeniem zamówienia przygotuj projekt zgodnie z wytycznymi, które znajdują się na stronie danego produktu w zakładce PROJEKT. 
  2. Przy produktach o standardowych formatach wykorzystaj makiety, które możesz pobrać w zakładce SZABLONY na stronach produktów. Właściwy szablon do pobrania wyświetli się po wybraniu odpowiedniego formatu. To ułatwi Ci projektowanie. Pamiętaj, że przed zapisaniem projektu do druku, należy usunąć wszystkie ramki makiety, aby nie zostały wydrukowane na gotowym produkcie.
  3. Tam, gdzie jest to potrzebne, uwzględnij spady i obszary bezpieczne. 
  4. Jeżeli zamawiasz projekt wycinany po kształcie, do pliku dołącz stronę z zaznaczonymi liniami cięcia. 
  5. W większości przypadków wydruki wykonujemy z projektów w kolorach CMYK. Przed wgraniem pliku do zamówienia sprawdź, czy jest on zapisany w odpowiedniej palecie barw, wskazanej przy wybranym produkcie.
  6. Pamiętaj o zamianie tekstów na krzywe. 
  7. Wyślij plik w jednym ze wskazanych formatów:  PDF, EPS, CDR, TIFF, JPG. Jeśli przesyłasz pliki otwarte (CDR, EPS), załącz również podgląd projektu w jpg niskiej rozdzielczości. Dzięki temu szybko zweryfikujemy, czy projekt otwiera się poprawnie.